Showbiz

“Duket sikur po zgjohemi nga një ëndërr e keqe”, Albana Osmani jep mesazhin pas tërmetit tragjik: Në 26 ditë lind një vit i ri plot shpresë (FOTO)

Pas më  shumë se 10 ditësh nga ngjarja tragjike e tërmetit, moderatorja e njohur, Albana Osmani ka reguar përmes një postimi në rrjetet sociale, për të  gjithë situatën e rëndë që lamë pas.
Featured image of article: “Duket sikur po zgjohemi nga një ëndërr e keqe”, Albana Osmani jep mesazhin pas tërmetit tragjik: Në 26 ditë lind një vit i ri plot shpresë (FOTO) Albana Osmani

TIRANË- Pas tragjedisë së 26 nëntorit që u mori jetën 51 njerëzve dhe plagosi mbi 900 të tjerë shumë  emra të estradës shqiptare por jo vetëm u solidarizuan me të prekurit nga tërmeti.

Pas më  shumë se 10 ditësh nga ngjarja tragjike e tërmetit, moderatorja e njohur, Albana Osmani ka reguar përmes një postimi në rrjetet sociale, për të  gjithë situatën e rëndë që lamë pas.

Teksa ka postuar një foto para  pasqyrës Albana ka shkruar: Ka hyre Dhjetori po kalon dhe java e pare .. Ne te gjithe filluam te qetesohemi nga pak dhe te fleme gjume nates pas diteve ku dukej se skish date, dite, nate as vit ku dukej sikur forca e te gjitheve ne bashke ishte e pa force. Sa nevoje ka njeriu te kete shprese ! Thone se ne ferr kjo eshte vuajtja me e madhe “ska shprese” . Ska shprese per te dale me . Ska shprese per te patur nje shans te dyte . Ska shprese, nje perjetesi te pashprese. Por ne jemi ne toke . Rrojme ketu . Neser lind nje dite e re. Ne 26 dite lind nje vit i ri. Plot shprese plot jete plot qellime plot endrra plot e perplot me shprese !!! Keto dite qofte dhe ne trafik njerezit prisnin, hapnin rrugen edhe pse vete kishin perioritet. Keto dite edhe komshinjte qe takuam poshte pallatit me rrobat e gjumit gjate lekundjeve te forta te tokes,filluan te pyesin me tej njeri tjetrin si je.. Prej ketyre diteve , Kosovaret nuk perkufizohen me si ata qe na pushtuan Durrësin, por si shqiptaret nga Kosova e jo vetem qe erdhen te shpetojne Durresin e gjithcka mundem me gjithcka paten. Ka hyre Dhjetori dhe duket sikur po zgjohemi nga nje enderr e keqe , me e keqja qekur u beme te mbajme mend … e ndersa lavatricja tundet pak me shume, frymerrja per pak na meret a thua se ç’po tundet. Por aq .. , kujtohemi qe nje lavatriçe si per fat shpetoi nje jete njeriu keto dite . Keto dite e shume dite te tjera ata qe humben te tyret nuk do ti harrojne . Ne fakt nuk do ti harrojne kurre . Lutem per force per ta sonte ne kte nate . Me ta dhimbjen ndame te gjithe . E beme cfare mundem e cfare patem mundesi . Ky Dhjetor po iken . Ky vit po mbaron. Dua ti them ik e mos u kthe me ! Dua ti them shume gjera … per janarin,marsin, per shtatorin per nentorin per shume gjera qe shkuan jo mire mbase keq si per dreq. Por do e shoh ne sy . Do I ulem perballe . Do i them pertej te gjithe ketyre qe shkruajta sa munda shkurt , gjera prej te cilave ende nuk jemi krejtesisht te kthjellet .. do ta shoh ne sy e do ti numeroj te gjitha heret kur buzeqesha kur gezova kur fluturova kur harrova se u rrezova e u ngrita, kur heshturazi fola ngrita zerin e bertita, gezova nenvizova gjerat e mira te lumtura!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A.C/Dosja.al 

Shto Koment