Sport

Dukej e pamundur, po bëhet realitet: Serie A do të ketë stadiume me tifozë gjatë pandemisë!

Kush tha se është e pamundur? Italianët ndryshojnë mendje shpejt
Featured image of article: Dukej e pamundur, po bëhet realitet: Serie A do të ketë stadiume me tifozë gjatë pandemisë! Foto ilustruese

Serie A mund të ndryshojë brenda pak kohësh nga pamundësia dhe rreziku i pezullimit të sezonit te hapja e stadiumeve për tifozët. Kjo është një utopi, por ajo që po studiojnë klubet me në krye Juventusin dhe presidentin Andrea Agnelli, por edhe Liga Serie A dhe Federata.

Ashtu siç kanë bërë Mali i Zi, Serbia, Kroacia, Polonia dhe Rusia, edhe Italia po mendon që të bëjë një hapje dyersh me racionalitet dhe distancim social, duke i dhënë mundësi vetëm për shitjen e 25% të biletave.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sigurisht, duhet projektuar plani dhe protokolli i duhur për t’u dërguar në Qeveri dhe miratuar ose jo, por dëshira është që kjo kërkesë të realizohet pas gjysmës së korrikut apo për sezonin tjetër.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment