Aktualitet

“Duke punuar me llaç”, të rinjtë shqiptarë me sytë nga Gjermania, djali përlot rrjetin me rrëfimin e tij

Ai shprehet se nuk jetohet lehtë në Gjermani.
Featured image of article: “Duke punuar me llaç”, të rinjtë shqiptarë me sytë nga Gjermania, djali përlot rrjetin me rrëfimin e tij Foto Ilustruese

TIRANË– Ndërkohë që jemi në një periudhë ku hsumë prej të rinjve shqiptarë ëndërrojnë të shkojnë drejt Gjermanisë, vje një rrëfim prekës i një djali të ri.

Në një prononcim për JOQ, djali shqiptar tregon se atje nuk jetohet lehtë dhe se punon në ndërtim me llaç.

Ja si jetohet, kështu duke bërë llaç. Këtu s’jetohet kollaj. Mesa duket Gjermania nuk qenka toka e premtuar dhe paska edhe një anë tjetër të medaljes,”- shprehet ai teksa tregon për jetëne vështirë mbi skela në ndërtimet e objekteve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

I riu, identiteti i të cilit nuk dihet është me origjinë nga Koosova por që prej kohësh është transferuar në Gjermani ku edhe bën punën e vështirë.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment