Showbiz

‘Duhet dëgjuar patjetër’, ‘New York Times’ shkrim për reperen shqiptare

“New York Times”  ka publikuar një artikull ku u dedikoi hapësirë disa prej artistëve të rinj nëpër botë.
Featured image of article: ‘Duhet dëgjuar patjetër’, ‘New York Times’ shkrim për reperen shqiptare Reperja, Melinda Ademi.

Një prej këtyre 15 këtyre artistëve ishte edhe këngëtarja shqiptare, reperja Melinda Ademi. Një emër i ri, por shumë e talentuar, aq saqë ka tërhequr vëmendjen e revistës prestigjoze “New York Times”.

Në artikullin për Melindën shkruhet: 

Melinda Ademi ka lindur në Gjermani, pasi familja e saj u largua nga Kosova në vitet `90 kur shqiptarët filluan luftën për pavarësi ndaj Serbisë. Ata kanë jetuar aty, deri kur familja e saj fitoi Green Card dhe shkoi në Amerikë. Po ashtu, përmendet pjesëmarrja e Melindës në “American Idol” dhe si ajo zbuloi talentin e saj për të bërë rep, por në melodinë e trevave shqiptare.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi i Melinda Ademit në Instagram.

“Po përpiqesha të krijoja këngë dhe kuptova se isha më e tërhequr nga meloditë dhe tingujt shqiptarë. Vendosa që do të ishte më mirë për mua dhe për shijet e mia të vija këtu”, -është shprehur Melinda për prestigjozen ‘NY Times’ duke iu referuar Kosovës.

Burimi: NY Times

L.K/Dosja.al

Një Koment në “‘Duhet dëgjuar patjetër’, ‘New York Times’ shkrim për reperen shqiptare

  1. reperja e njohur shqiptare"Melinda Ademi"eshte nje nder kengetaret me te njohura nkosov dhe me talentin e saj qe e befasoj te gjith "KOSOVEN"❤

Shto Koment