Sport

“Duhet arrestuar menjëherë”, ministri Salvini i ‘sulet’ Balotellit për një bast

Salvini nuk e ka pritur mirë një lojë që ka zhvilluar futbollisti mjaft i njohur.
Featured image of article: “Duhet arrestuar menjëherë”, ministri Salvini i ‘sulet’ Balotellit për një bast Balotelli dhe Salvini

ITALI– Ministri Matteo Salvini i është vënë pas futbollistit mjaft të njohur Mario Balotellit. Mesa duket Salvini nuk e ka pritur mirë një lojë që ka bërë sulmuesi dhe është shprehur se duhet arrestuar menjëherë.

Kjo është një lojë e një idioti. Nëse do ta kisha në dorë do ta kisha arrestua menjëherë. Çfarë mesazhi japim ne si shtet në momentin që një lojtar i pasur prish një skuter dhe e hedh në det?”– mësohet të ketë thënë i nxehur ministry.

Mario Baloteli kishte sfiduar shokun e tij në një lojë. Sulmuesi i kishte thënë se nëse hidhet në det me motorin e tij tip ‘scooter’ do të fitojë 2 mijë euro.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment