Politike

Duhej shembur vetëm Eksperimentali?! Genc Sejko ngre dyshime të forta mbi pronësinë e Bashkisë Tiranë tek Teatri Kombëtar: Edi ta ka me të futur Erion, të thashë…

Në një status në profilin e tij në Facebook, Sejko shkruan se në pronësi të Bashkisë së Tiranës ka kaluar vetëm Teatri Eksperimental dhe jo Kombëtari.
Featured image of article: Duhej shembur vetëm Eksperimentali?! Genc Sejko ngre dyshime të forta mbi pronësinë e Bashkisë Tiranë tek Teatri Kombëtar: Edi ta ka me të futur Erion, të thashë…
Përditësuar:

TIRANË– Genc Sejko, i njohur në rrjet si njeriu i memeve ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale.

Në një status në profilin e tij në Facebook, Sejko shkruan se në pronësi të Bashkisë së Tiranës ka kaluar vetëm Teatri Eksperimental dhe jo Kombëtari.

Për pasojë kryebashkiaku Erion Veliaj mund të merrte vendim vetëm për prishjen e Teatrit Eksperimental.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dmth, Edi Rama me letra i ka kaluar Erionit vetem Teatrin Eksperimental. Erioni eshte çuar e ka prishur Teatrin Kombetar. Te thashe o Erion qe Edi ta ka me te futur,”- shkruan Sejko, pa shtuar më tepër detaje në lidhje me këtë informacion.

Teatri Kombëtar u shemb tre ditë më parë, duke lënë pas përplasje të shumta mes forcave të policisë dhe protestuesve që prej më shumë se dy vitesh, kërkonin mbrojtjen e kësaj godine.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment