Dikur

Duçja përuroi monumentin e Skënderbeut me rastin e Marshit mbi Romë (FOTO)

Me rastin e përvjetorit të Marshit mbi Romë, Duçja, në prani të kontit Çiano dhe qeverisë shqiptare, përuroi monumentin e heroit shqiptar Skënderbeut.
Featured image of article: Duçja përuroi monumentin e Skënderbeut me rastin e Marshit mbi Romë (FOTO) Benito Musolini

ROMË– “Le Progrès de la Côte-d’Or” ka botuar, të shtunën e 9 nëntorit 1940, në ballinë, fotografinë ekskluzive të përurimit të monumentit të Skënderbeut në Romë nga Duçja, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

Përvjetori i Marshit mbi Romë – monumenti i Skënderbeut

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me rastin e përvjetorit të Marshit mbi Romë, Duçja, në prani të kontit Çiano dhe qeverisë shqiptare, përuroi monumentin e heroit shqiptar Skënderbeut.

 Fotografi e gazetës “Progrès”

Marrë nga Darsiani.com

Shto Koment