BotaKuriozitete

Dubai, vendi ku as qielli nuk është limiti

Në Dubai ndodhet çdo 'shfrenim' fantazie në arkitekturë që mund të kemi imagjinuar. Së fundmi pishina më e lartë në botë është hapur në katin 77-të të resortit Address Beach Resort.
Featured image of article: Dubai, vendi ku as qielli nuk është limiti Pishine ne Dubai

DUBAI– Nga kati i 77-të, me një madhësi 2 herë më të madhe sesa ajo olimpike është hapur pishina e resortit Address Beach Resort, ne Dubai.

Ajo është cilësuar pishina më e lartë në botë dhe ofron një panoramë thuajse 360 gradë të destinacionit luksozë.

Pishina ka thyer rekordin Guiness, është 304.8 metra mbi nivelin e detit, 94.84 e gjatë dhe 16.5 metra e gjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Megjithatë, pishina mund të aksesohet nga persona mbi 21 vjeç , që banojnë në aparatamentet 1.4 milionë dollarëshe të resortit.

(o.l./dosja.al)

Shto Koment