Aktualitet

“Duam 10 mijë euro”, 4 shqiptarë marrin peng dhe lidhin bashkëatdhetarin e tyre, i ‘tradhëton’ telefoni

Ata janë vënë në pranga.
Featured image of article: “Duam 10 mijë euro”, 4 shqiptarë marrin peng dhe lidhin bashkëatdhetarin e tyre, i ‘tradhëton’ telefoni

GREQI– Katër shqiptarë kanë rënë në pranga pasi akuzohen për rrëmbim dhe kanosje.

Mediat greke shkruajnë se katër shqiptarë të moshës 19, 35, 41 dhe 49 vjeç kanë rënë në prangat e policisë greke pasi kishim marrë pang një bashkëatdhetar të tyrin, të moshës 31-vjeç.

Ata e mbajtën të lidhur në banesë për 20 ditë dhe më pas telefonuan familjen e viktimës, të cilëve u kërkuan 20 mijë dëmshpërblim me kusht që t’u kthenin mbrapsht familjarin.

Pikërisht kjo telefonatë e pengmarrësve drejt familjes, do të vinte në dijeni policinë greke dhe do të nxirrte katër personat zbuluar.

Vendodhja e grabitësve u zbulua nga celulari i tyre. Policia shpëtoi 31-vjeçarin e lidhur dhe katër bashkatdhetarët e tij që e kishin marrë peng u vunë në pranga.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment