Politike

‘Dua një përgjigje…’/ E diela pa makina! Blerina Bombaj i ‘kthehet’ keq Ramës: Me çfarë do i paguajmë punëtorët? Kemi tre muaj pa punë

Dietologia Blerina Bombaj shprehu shqetësimin e saj lidhur me vijimësinë e bizneseve. Ajo i ka bërë disa pyetje kryeministrit të vendit duke i kërkuar edhe një përgjigje.
Featured image of article: ‘Dua një përgjigje…’/ E diela pa makina! Blerina Bombaj i ‘kthehet’ keq Ramës: Me çfarë do i paguajmë punëtorët? Kemi tre muaj pa punë Edi Rama dhe Blerina Bombaj

TIRANË– Dietologia Blerina Bombaj ka reaguar ashpër ndaj njoftimit të kryeministrit Edi Rama, i cili u shpreh se nga muaji tetor deri në mars, të dielat do të jenë pa makina.

Me anë të një statusi në Instagram, Bombaj shprehu shqetësimin e saj lidhur me vijimësinë e bizneseve. Ajo i ka bërë disa pyetje kryeministrit të vendit duke i kërkuar edhe një përgjigje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ok, të mbyllen fundjavat! Super, s’ka më mirë. Kam vetëm një pyetje të vockël: këto restorantët që punojnë në fundjavë në periferi, që kanë 3 muaj pa punë, që kanë të mbjellat plot, që restauruan dhe u shpenzuan që të hapin denjësisht, që u hapën, që nxorrën stafin në punë me çfarë do paguajnë rrogat, taksat, ushqimin e gjesë së gjallë, ujë, plehun, leshin dhe preshin??? Dua një përgjigje faleminderit për mirëkuptimin!,”-shkruan ajo.

Postimi

(k.m/dosja.al)

Shto Koment