Bota

Drone, helikopterë, raketa dhe lazer 50-kilovatësh/ SHBA i tregon botës armët më vdekjeprurëse të ushtrisë së saj (FOTOT)

Të tilla armë i japin mundësinë forcave ushtarake amerikane të mos afrohen në  fushën e betejës, por mund të luftojnë kundërshtarin edhe nga një distancë e madhe.

SHBA– Shtetet e Bashkura të Amerikës janë një ndër superfuqitë ushtarake në mbarë botën dhe këtë e ka treguar në çdo rast.

Ndërkohë që ka nisur një konflikt i rëndë mes SHBA  dhe Iranit, Presidenti amerikan Donald Trump ka treguar për të gjithë botën dhe kundërshtarët e tij sesa i fuqishëm është shteti që ai drejton.

Përmes raportimeve të mediave të huaja dhe fotove të publikuara është parë që Amerika ka armët më vdekjeprurëse në bazën ushtarake të saj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të tilla armë i japin mundësinë forcave ushtarake amerikane të mos afrohen në  fushën e betejës, por mund të luftojnë kundërshtarin edhe nga një distancë e madhe.

Burimi: TheSun  

A.C/Dosja.al

Shto Koment