Bota

Dritë jeshile për Italinë/ 7 viktima dhe 192 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ditë pas dite shifrat e Covid-19 në Itali po ulen ndjeshëm e duket sikur situata po qetësohet disi. Të paktën 7 persona me Covid-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit janë infektuar 192 të tjerë.
Featured image of article: Dritë jeshile për Italinë/ 7 viktima dhe 192 raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit Foto ilustruese

ITALI– Në 24 orët e fundit kanë vdekur nga koronavirusi 7 pacientë dhe janë infektuar  192 të tjerë.

Me bilancin e sotëm të Covid-19 të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë italiane, tashmë numri i përgjithshëm i viktimave nga Covid-19 ka shkuar në 34,861. Ndërsa të infektuar numërohen në total 241,611.

Buletini i 5 korrikut

 

Deri më tani janë 945 pacientë të shtruar në spital me simptoma, ku mes tyre 74 janë nën kujdesin intensiv. Numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë fituar betejën me Covid-19 ka shkuar në 192,108.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë se gjatë muajve mars dhe prill Italia u përball me situatën më të vështirë të Covid-19 ku shifrat ditore të viktimave shkuan deri në 900, por tashmë duket sikur virusi është dobësuar ndjeshëm.

Burimi:  Corriere

A.C/Dosja.al 

 

Shto Koment