Rajoni

Dritë jeshile për fëmijët/ Mitsotakis jep lajmin: Shkollat ​​fillore do të hapen të parat kur të lehtësohen masat kufizuese kundër Covid-19 

Kyriakos Mitsotakis iu është  përgjigjigjur pyetjeve në lidhje me rihapjen e shkollave, ekskursioneve, sportet e fëmijëve, mundësitë për të kaluar kohë me familjen , strategjinë e vaksinimit dhe mundësinë e krijimit të një forumi komunikimi të nxënësve grekë me shokët e tyre jashtë vendit.
Featured image of article: Dritë jeshile për fëmijët/ Mitsotakis jep lajmin: Shkollat ​​fillore do të hapen të parat kur të lehtësohen masat kufizuese kundër Covid-19  Kyriakos Mitsotakis

GREQI– Shkollat në Greqi ​​do të hapen të parat kur të fillojë lehtësimi i masave kufizuese.

Lajmi është bërë i ditur nga Kryeministri Kyriakos Mitsotakis, i cili ka ndjekur mësimin në internet të një klase të 6-të.

Kyriakos Mitsotakis iu është  përgjigjigjur pyetjeve në lidhje me rihapjen e shkollave, ekskursioneve, sportet e fëmijëve, mundësitë për të kaluar kohë me familjen , strategjinë e vaksinimit dhe mundësinë e krijimit të një forumi komunikimi të nxënësve grekë me shokët e tyre jashtë vendit.

Kryeministri theksoi se do të lehtësohen masat për fëmijët pasi sipas tij,  ata respektojnë me besnikëri masat e sigurisë, ndërsa kur u pyetën kur do të hapen shkollat, përgjigjja ishte: “Ne do të hapim shkollat ​​kur ekspertët dhe shkencëtarët të na lejojnë, pasi ata po monitorojnë rrjedhën e epidemisë”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjatë komunikimit online ai ka theksuar se shkollat do të hapen të parat kur masat të fillojnë të lehtësohen.

Ju do të keni edhe pak durim dhe besoj se do të kemi lajme më të mira për t’ju thënë javën tjetër,tha ai.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment