Aktualitet

“Drini të lutem gjej forcë, mos u lësho”, mjeku i njohur në gjendje të rëndë nga Covid, e motra e tij prek me fjalët

E motra e mjekut neurolog Drini Dobi, Arjana Stojku i dërgon një mesazh të vëllait që të gjejë forcë dhe të mundë COVID19. 
Featured image of article: “Drini të lutem gjej forcë, mos u lësho”, mjeku i njohur në gjendje të rëndë nga Covid, e motra e tij prek me fjalët

TIRANË- Drini Dobi, mjeku i njohur neurolog po lufton këto ditë me COVID19, për të shpëtuar jetën. E motra e tij, Arjana Stojku, në një postim në rrjetet sociale, i bën thirrje që të gjejë forcë dhe të mundë virusin.

POSTIMI I PLOTË I ARJANA STOJKUT:

Drin te lutem gjej force dhe lufto per vete, Florinden, femijet..per te gjithe ne ..gjej force ne shpirtin tend te madh, mos u lesho!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Motra e ka te veshtire te shkruaj per vellain po une po gjej force per tu lutur pasi e di qe, ti do ja dalesh se zemra jote e madhe do gjeje forcen per te fituar mbi kete flame, do gjeje forcen qe ka brenda teje duke fituar mbi cdo gje, ashtu si ti je mesuar per te qene kudo ku ka nevoje, per ti sherbyer cilido ,perparesia e bardhe te ti ka kuptim ,prandaj bardhesia e shpirtit tend do fitoje dhe ti do jesh prape prane nesh.

Drini Dobi, mjek neurolog u prek nga COVID19 disa ditë më parë. Miq dhe të afërm kanë shprehur urimin e tyre që ai të shërohet. 52-vjeçari është i shtruar në spital dhe gjendja e tij është e komplikuar.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment