Sport

Drejtuesi i klubit të futbollit shqiptar infektohet me koronavirus, gjithë stafi bën tamponët

Menjëherë pasi u mor vesh prekja e tij nga koronavirusi, të gjithë iu nënshtruan kryerjes së tamponëve
Featured image of article: Drejtuesi i klubit të futbollit shqiptar infektohet me koronavirus, gjithë stafi bën tamponët Foto ilustruese

COVID-19 godet edhe Kategorinë e Dytë. Gazeta “Panorama Sport” shkruan se i infektuari është pjesë e Butrintit (në grupin B të divizionit të tretë).

Bëhet fjalë për një drejtues të klubit nga Saranda. Ky i fundit, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, ka rezultuar pozitiv gjatë ditë së sotme. Për fat të mirë gëzon një gjendje të mirë shëndetësore, teksa ka nisur karantinën në shtëpinë e tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Menjëherë pasi u mor vesh prekja e tij nga koronavirusi, të gjithë lojtarët, stafi teknik dhe drejtuesit e Butrintit, iu nënshtruan kryerjes së tamponëve. Ankthi në klubin jugor është i madh dhe të gjithë shpresojnë që të mos ketë pjesëtarë të tjerë të prekur nga virusi.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment