Rajoni

Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj rezulton pozitiv me Covid-19

Ademi e ka konfirmuar vetë për Gazetën Express se ka dalë pozitiv me virusin. Ai thotë se është njoftuar nga IKSHPK pasi ishte testuar për rezultatin e tij.
Featured image of article: Drejtori i Shëndetësisë në Ferizaj rezulton pozitiv me Covid-19 Foto ilustruese

KOSOVË – Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Ferizajt, Bekim Ademi, ka rezultuar pozitiv me virusin Covid-19.

Ademi e ka konfirmuar vetë për Gazetën Express se ka dalë pozitiv dhe është njoftuar nga IKSHPK pasi ishte testuar për rezultatin e analizave të tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Komuna e Ferizajt është nëjra ndër komunat më të prekura me Covid-19. Gjithsej raste të konfirmuara në këtë komunë prej fillimit të pandemisë janë 153, ndërkohë që 126 janë shëruar.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment