Politike

Drejtori i dehur përplasi kalimtarin në vizat e bardha, i plagosuri rëndë në spital

Sipas tij, i vëllai ishte duke kaluar ne vizat e bardha në momentin që është përplasur nga makina.
Featured image of article: Drejtori i dehur përplasi kalimtarin në vizat e bardha, i plagosuri rëndë në spital Sali Berisha

TIRANË- Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari nga Durrësi, ku sipas të cilit, drejtori i burgut të Shkodrës, në gjendje të dehur ka plagosur në kalimtar në këtë rast, i vëllai i denoncuesit.

Sipas tij, i vëllai ishte duke kaluar ne vizat e bardha në momentin që është përplasur nga makina.

Denoncimi te Berisha:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Narkodrejtori i pire i perplas qytetarin tek kalonte rrugen ne vijat e bardha.
Qytetari gjendet rende ne reanimacion.
Narkodrejtori qendroi vetem 5 ore ne komisariat dhe tani vazhdon detyren!
Mesojeni o qytetare, ne narkoshtet po te shtypen me makine narkohorrat, ata nuk denohen. Ligji per ta eshte thjeshte leter e vdekur. sb

Zoti sali berisha une qe po te shkruaj jam nga ishmi durrsi ,, dite e markure ne oren 10 te darkes me ka perplasur makina vellane ne tirane ,, kur vellai ime ka qene duke kaluar rrugen ne viza e bardha .. personi qe e ka ka goditur eshte drejtor i burgut shkoder i pire ai ka qendruar vete 5 ore ne rajon dhe e kan lene te lire vella im eshte ne gjendje te rende ju lutem ku ta gjeje te drejten pasi behe dhe presjone te ndryshem ndaj neve faliminderit.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment