Aktualitet

Drejtoresha e Spitalit Fier jep detaje për të plagosurit: Janë jashtë rrezikut për jetën

Policia bëri me dije se ka arrestuar 2 persona dhe një tjerër është shpalllur në kërkim, ndërkohë që drejtoresha e spitalit ka dhënë detaje për të plagosurit.
Featured image of article: Drejtoresha e Spitalit Fier jep detaje për të plagosurit: Janë jashtë rrezikut për jetën Një nga të plagosurit

FIER- Një ngjarje e rëndë ka tronditur sonte qytetin e Fierit. Një person i armatosur ka hyrë në ambientet e Spitalit Rajonal Fier dhe ka qëlluar në drejtim të personave të tjerë, duke plagosur 3 prej tyre.

Policia bëri me dije se ka arrestuar 2 persona dhe një tjerër është shpalllur në kërkim, ndërkohë që drejtoresha e spitalit ka dhënë detaje për të plagosurit.

Nevila Shuke në prononcimin e saj për “News 24” u shpreh se 3 të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën. Ajo shtoi se të plagosurit po marrin ndihmën mjekësore të nevojshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një ngjajre e rëndë është shënuar sot në Fier. 4 persona janë lagopsur dhe tre janë arrestuar. Sherri mes dy grupeve ka nisur në Levan dhe përfundoi me përdorimin e armës brenda Urgjencës në Fier. Policia ka marrë në kontroll situatën dhe ka arrestuar autorët. Të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment