Aktualitet

Drama e dy motrave në Krujë, reagon bashkia: E kemi patur në vëmendje këtë familje, të dyja kanë fituar kujdestarinë

 • Drama e dy motrave me probleme psikologjike/ Përdhunohen nga banorë të fshatit në Krujë, sjellin në jetë edhe fëmijë
 • Në reagimin e bashkisë thuhet se dy motrat kanë fituar kujdestarinë dhe se është bërë përpjekje nga ana e bashkisë për ti rehabilituar në qendrat sociale.
  Featured image of article: Drama e dy motrave në Krujë, reagon bashkia: E kemi patur në vëmendje këtë familje, të dyja kanë fituar kujdestarinë Bashkia e Krujës

  KRUJË– Bashkia e Krujës ka reaguar, lidhur me rastin e dy motrave me problem psikologjike, të cilat, përpos këtyre problemeve, përjetuan edhe tmerrin e përdhunimeve nga banorët e fshatit.

  Në reagimin e bashkisë thuhet se dy motrat kanë fituar kujdestarinë dhe se është bërë përpjekje nga ana e bashkisë për ti rehabilituar në qendrat sociale.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  “E kemi patur në vëmendje këtë familje. Motrat fitojnë kujdestarinë. Ato trajtohen me asistencë, të dyja nga 40 mijë lekë. Jemi përpjekur ti rehabilitojmë në qendrat sociale”, thuhet në reagimin e bashkisë.

  (a.m/dosja.al)

  Shto Koment