Aktualitet

“DRAGOI” kundër të madhit Skëndër Luarasi’/ Agron Tufa publikon dokumentin për shkrimtarin Nasho Jorgaqi: Shpresoj të publikoj më shumë…

Ai falenderon Petro Luarasin që i lejoi që të publikonte dy faqet nga dosja për ‘Dragoin’ siç ai e quan Jorgaqin, e pritet që të publikojë dhe dokumente të tjera.
Featured image of article: “DRAGOI” kundër të madhit Skëndër Luarasi’/ Agron Tufa publikon dokumentin për shkrimtarin Nasho Jorgaqi: Shpresoj të publikoj më shumë… Agron Tufa

TIRANE-Ish-drejtori i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit, Agron Tufa ka publikuar një tjetër dokument për shkrimtarin Nasho Jorgaqi, ku sipas tij, Sigurimi i Shtetit ka qënë kundër Skënder Luarasit.

Ai falenderon Petro Luarasin që i lejoi që të publikonte dy faqet nga dosja për ‘Dragoin’ siç ai e quan Jorgaqin, e pritet që të publikojë dhe dokumente të tjera.

Postimi i Agron Tufes:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Falenderoj zotin Petro Luarasi për publikimin e dy faqeve, raportime të spiunit “Dragoi” nga dosja formulare nr.2832 në ngarkim të Skënder Luarasit. Shpresoj të publikojë më shumë, tani që e identifikoi “Dragoin”.

(Në raportime, Nashua fuste edhe veten e vet ndonjëherë)

Shto Koment