Blog

Draft marrëveshja e Kosovës, ta gëzoni “gjenialitetin” e injorantëve

Rëndësi ka që Kosova NUK merr as Trepçën (me vlerë 500 miliardë eu), as liqenin e Ujmanit (që është njëlloj sikur Shqipëria të humbiste gjirin e Vlorës
Featured image of article: Draft marrëveshja e Kosovës, ta gëzoni “gjenialitetin” e injorantëve Sokol Shameti, gazetar

NUK KA rëndësi çfarë humbet Serbia nga kjo marrëveshje tinzare.

Rëndësi ka që Kosova NUK merr as Trepçën (me vlerë 500 miliardë eu), as liqenin e Ujmanit (që është njëlloj sikur Shqipëria të humbiste gjirin e Vlorës), që humbet katër qarqe dhe fiton vetëm një qark e gjysëm, që nuk e merr as Medvegjën, as Bujanocin, Preshevën e merr të gjymtuar, humbet gjithashtu territore të gjera në brendësi të vendit të cilat i ka grabitur kisha serbe me ndihmën e armëve të pushtuesit serb në vite e që tani i quan si të vetat, humbet dëmshpërblimet e shkatërrimeve dhe vrasjeve masive që Serbia ushtroi në Kosovë e si përfundim, pasi e sakatojnë Kosovën në këtë farë feje, pasi e bëjnë shtet jo-funksional, të grabitur financiarisht dhe territorialisht, si qershi mbi tortë: e ndalojnë të bashkohet edhe me Shqipërinë duke e detyruar të kthehet në kafshatë të lehtë për çdo agresion të ardhshëm serb.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ja ta gëzoni “gjenialitetin” e injorantëve, të shantazhuarve dhe të kompleksuarve.

Shto Koment