Aktualitet

Bllokohet skafi i fshehur në zetor, kishte një sasi të madhe kanabisi, do të trafikohej drejt Italisë

FOTO
Burime për Dosja.al bëjnë me dije se zetori i futur nga toka, me qëllim futjen e skafit ne det për trafikim drejt Italisë.
Featured image of article: Bllokohet skafi i fshehur në zetor, kishte një sasi të madhe kanabisi, do të trafikohej drejt Italisë Foto ilustruese

KURBIN– Në Gotull të Kurbinit është bllokuar një zetor mbi të cilin ka qenë i ngarkuar një skaf me një sasi të madhe kanabisi. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se zetori i futur nga toka, me qëllim futjen e skafit ne det për trafikim drejt Italisë.

Në vendngjarje ndodhen forca të shumta policore, si dhe drejtoria policisë Lezhë. Sipas po të njëjtave burime bëhet me dije se ka qene policia kufitare, e cila ka njoftuar per zetorin e skafin pasi policisë tokësore i ka shpëtuar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(a.m./dosja.al)

 

Shto Koment