Showbiz

“Më kanë bërë të vuaj”, Young Zerka rrëfen talljet dhe përbuzjet në fillimet e karrierës: Dorëzohesha…

Young Zerka rrëfen vuajtjet, përbuzjet dhe talljet...
Featured image of article: “Më kanë bërë të vuaj”, Young Zerka rrëfen talljet dhe përbuzjet në fillimet e karrierës: Dorëzohesha… Reperi, Young Zerka.

TIRANË- Këngëtari Young Zerka ka rrëfyer për herë të parë se sa e vështirë ka qenë nisja e karrierës në muzikë. Ai ka treguar se shumë dyer i janë mbyllur, dhe ka pasur raste kur mendonte të dorëzohej, por gjithsesi është motivuar, ja ka dalë, duke mbërritur këtu ku është tani.

BISEDA   

Ester Bylyku: A ka patur ndonjë rast konkret që mund të të kenë mbyllur derën, aq sa ti të jesh demoralizuar?

Young ZerkaKa patur edhe raste që mundohesh të dorëzohesh. Sapo del nga ajo derë, ulesh diku, pi një kafe, qetësohesh, merr veten dhe thua: “Shiko, do ja dal”. Dhe fillon e motivon veten më shumë. Ideja është që nuk duhet të dorëzohesh. Por është e vërtetë, këtu ka patur raste që vërtetë të bëjnë të vuash.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ester BylykuKa edhe raste që të thone ‘ti s’bën’. Të ka ndodhur ty kjo?   

Young Zerka: Jo këtë s’ma kanë thenë. Por më kanë thenë ‘ku shkon ti me këto flokë’. 

R.L/Dosja.al

 

Shto Koment