Politike

‘Bumi’ i arrestimeve me abuzuesit e ndërtimeve / Ironizon Manjani: Në bashkinë e Durrësit dhe Tiranës s’ka tërmet, dihet kush e ka fajin

Sipas tij, arrestimet duhej të nisnin nga bashkitë e Durrësit e Tiranës dhe jo Golemit e Farkës.  
Featured image of article: ‘Bumi’ i arrestimeve me abuzuesit e ndërtimeve / Ironizon Manjani: Në bashkinë e Durrësit dhe Tiranës s’ka tërmet, dihet kush e ka fajin Ylli Manjani

TIRANË- Ish-minstri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar, lidhur me arrestimet e ish-zyrtarëve dhe ndërtuesve të pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit, në Vorë, Kashar dhe Farkë. Përmes një  postimi në Facebook, Manjani shkruan me ironi se: “Gjeografia e arrestimeve për pasojat e tërmetit shpjegon shumë qartë moton “Fajin e ka Saliu”. Sipas tij, arrestimet duhej të nisnin nga bashkitë e Durrësit e Tiranës dhe jo Golemit e Farkës.  

REAGIMI I PLOTË I YLLI MANJANIT:

Siç e parashikuam… Asnjë surprizë! Gjeografia e arrestimeve për pasojat e tërmetit shpjegon shumë qartë moton “Fajin e ka Saliu”. Shihni me vemendje! Arrestohen në Thumanë e Golem, por jo në Durrës. Sot arrestohen në Vorë, Kashar e Farkë por jo në Tiranë. Pra në bashkitë e Durrësit dhe Tiranës nuk ra tërmet…! Edhe për tërmetin e fundit, megjithse pas 7 viteve nga qeveria e Tij, prap Ai e ka fajin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia e Tiranës ka zhvilluar një mega-operacion pasditen e sotme në periferitë e Tiranës. Në pranga kanë rënë 27 persona, mes tyre ndërtues, zyrtarë dhe ish-zyrtarë të zonave periferike të kryeqytetit, ndërsa po punohet për kapjen e 11 të tjerëve. Të arrestuarit dhe të shpallurit ën kërkim akuzohen për abuzime me ndërtime që kanë sjellë pasoja të mëdha pas tërmetit të 26 nëntorit.

(a.m./dosja.al)

Shto Koment