Bota

WhatsApp sjell risi. Përdorim me efikas dhe më i shendetshem. Ja dobia që u bën syve

Dark Mode është opsioni më i mirë që ka nxjerrë ndonjëherë Instagram-i dhe Messenger-i. Ky opsion të errëson pamjen e telefonit dhe në këtë mënyrë mbrojmë sytë nga drita që depërton, njëkohësisht ruhet edhe bateria e telefonit.
Featured image of article: WhatsApp sjell risi. Përdorim me efikas dhe më i shendetshem. Ja dobia që u bën syve Foto ilustruse
Përditësuar:

SHBA- Kompania që menaxhon WhatsApp-in njoftoi se për momentin, Dark Mode mund të aktivizohet në sistemet Android Beta 2.20.13. Opsioni mund të aktivizohet në “Battery Saver Settings”. Nuk dihet ende nëse opsioni do të jetë i pranishëm edhe në iOS, megjithatë kompania do të shohë se si do të jetë vazhdimësia në mënyrë që të vendosë.

Dark Mode është opsioni më i mirë që ka nxjerrë ndonjëherë Instagram-i dhe Messenger-i. Ky opsion të errëson pamjen e telefonit dhe në këtë mënyrë mbrojmë sytë nga drita që depërton, njëkohësisht ruhet edhe bateria e telefonit.Këtë opsion deri më tani nuk e kishte zotëruar WhatsApp-i, një nga aplikacionet më të përdorur. Së fundmi mësohet se edhe ky aplikacion do të bëjë këtë ndryshim.

Një tipar i zakonshëm që ka ardhur vazhdimisht në disa aplikacione dhe platforma është ‘mode errët’, pavarësisht nëse është Messenger ose Google Chrome ose aplikacion Google për smartphone. WhatsApp gjithashtu ka hyrë në arenë dhe së shpejti do të prezantojë modalitetin e errët në platformën e saj. Modaliteti i errët për WhatsApp ende nuk është nisur zyrtarisht.

Për telefonat iOS, është e nevojshme që pajisja të funksionojë në versionet iOS 11 ose më vonë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga : Firstpost

R.G/Dosja.al

 

 

Shto Koment