Showbiz

Të mbyllur…por në luks! Fotografitë ajrore zbulojnë PARAJSËN e yjeve të Hollivudit në rezidencat gjigande miliona $

Me në krye Jennifer Aniston, duket se VIP-at janë të zhytur në luks gjatë kësaj periudhe karantine.
Featured image of article: Të mbyllur…por në luks! Fotografitë ajrore zbulojnë PARAJSËN e yjeve të Hollivudit në rezidencat gjigande miliona $ Foto ilustruese.

Ndërsa shumica e botës është duke ndjekur jetën modeste në këto kohë të zymta nën pandeminë e koronavirusit, yjet më të suksesshëm të Hollivudit të paktën mund të shijojnë një xhiro luksi në rezidencat e tyre gjigande, ndërsa presin që gjithçka të rikthehet në normalitet.

Pamjet ajrore të marra nga DailyMailTV na bënë me dije se ku po e kalojnë karantinën yjet e hollivudit dhe çfarë kanë në dispozicion gjatë kësaj krize. Me në krye Jennifer Aniston, duket se VIP-at janë të zhytur në luks gjatë kësaj periudhe karantine.

Jennifer Aniston

Vila e Jennifer Aniston.

Shtëpia mahnitëse që kushton plot 21milionë dollarë në lagjen ekskluzive të Bel Air në Los Angelos, është streha ku aktorja 51-vjeçare, Jennifer Aniston kalon një pjesë të mirë të kohës së saj. Me një kopësht të vogël perimesh, një pishinë të madhe noti dhe disa statuja budiste, si për të ruajtur qetësinë në këto kohë të trazuara, Aniston me siguri nuk e vuan shumë karantinën.

Brad Pitt

Vila e Brad Pitt.

Shtëpia e fituesit të çmimit Oscar, Brad  Pitt ndodhet në periferinë të Los Feliz, në Los Angelos dhe ka mjaft karakteristika për ta mbajtur atë të argëtuar, ndërsa përpiqet të ruajë distancën shoqërore. Përveç dy pishinave, prona krenohet dhe me një skateboard, një shtëpi me pemë dhe park lojrash që ishte instaluar për fëmijët e tij.

Ylli i Once Upon A Time Në Hollywood, 56 vjeç, bleu vilën e tij të parë me vlerën 1.7 milion dollarë në vitin 1994 dhe më vonë bleu pronën ngjitur. Ndërsa familja e tij me ish-gruan Angelina Jolie u rrit, ai e shndërroi atë në parajsën e një fëmije.

Angelina Jolie

Vila e ANgelina Jolie.

Rezidenca e Angelina Jolie ka shumë hapësirë për fëmijët e saj. Një vilë e madhe e stilit klasik prej 2.1 hektarësh ka një ambjent të bollshëm për tu argëtuar 6 fëmijët e aktores.

E ndërtuar në vitin 1913 dhe dikur në pronësi të regjisorit legjendar të Hollivudit Cecil B. DeMille, prona krenohet me 11,000 metra katrorë hapësirë të brendshme. Ylli i Maleficent, 44 vjeç, bleu pronën në Los Feliz për 24.5 milion dollarë pas ndarjes së saj nga Brad Pitt.

Courteney Cox

Vila e Cortney Cox.

Ndërtuar mbi një shkëmb me hapsirë 8000 metra katror në Malibu, vila e aktores ku jeton me vajzën adoleshente Coco dhe partnerin e yllit të rock-ut Johnny McDaid, është një shtëpi ëndrrash.Kompleksi i 55-vjeçares pranë plazhit përmban një pishinë dhe një fushë të madhe tenisi.

Keanu Reeves

Vila e Keanu Reeves.

Keanu Reeves është në karantinë në eko-rezidencën e tij prej 5.6 milion dollarë Hollyëood Hills. Prona, ku ai kalon pushimet e tij me të dashurën e tij artiste Alexandra Grant, ka vetëm dy dhoma gjumi dhe tre banjo. Shtëpia gjithashtu përfshin një garazh me tre makina dhe oborr ku ai mban motoçikleta me porosi.

Julia Roberts

Vila e Julia Roberts.

Julia Roberts jeton në një shtëpi me vlerë 16.5 milion dollarë në Malibu me burrin e saj dhe tre fëmijët. Nga rezidenca e saj shikohen ara me perime, serra, panele diellore dhe dy koshere me pamje nga Oqeani Paqësor.Ata gjithashtu gëzojnë përdorimin e pajisjeve sportive të tilla si një park patinazhi, fushë tenisi me përmasa të plota dhe fushë mini futbolli.

Renee Zellweger

Vila e Renee Zellweger.

Renee Zellwegger zotëron një shtëpi prej 3.8 milion dollarë në malet e Los Angeles. Aktorja më e mirë e këtij viti, fituesja e çmimit Oscar, Renee zotëron një kompleks privat, i cili përfshin një pishinë të pafundmë, amfiteatrin e vet, bibliotekën dhe palestrën e shtëpisë.

Xhesika Simpson

Vila e Xhesika Simpsons.

Jessica Simpson jeton në një rezidencë 11.5 milion dollarë me burrin e saj, lojtarin e NFL dhe tre fëmijët e tyre. Prona, të cilën 38-vjeçari e bleu nga Ozzy dhe Sharon Osbourne në 2013, ka gjashtë dhoma gjumi dhe një apartament të veçantë për mysafirë.

Demi Moore

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Vila e Demi Moore.

Demi Moore po qëndron e sigurt në shtëpinë e saj luksoze prej 3.4 milion dollarë në Beverly Hills. 57-vjeçarja bleu pronën e viteve 1950, e cila ulet në një hektarë tokë të vendosur në një kodër.

Jamie Foxx

Vila e Jamie Foxx.

Jamie Foxx jeton në një vilë eko-miqësore me stilin mesdhetar në Luginën e Fshehur. Aktori Ray, 52 vjeç, e bleu pronën për 10.5 milion dollarë në vitin 2007. Prona përmban një panel diellor të madh në kodrën përballë, duke lejuar Jamie të shfrytëzojë sa më shumë diellin e Kalifornisë dhe më shumë panele diellore pranë një pishine të madhe drejtkëndëshe noti. Ajo gjithashtu ka një fushë basketbolli me madhësi të plotë të plotë.

Britney Spears

Vila e Britney Spears.

Britney Spears po qëndron në rezidencën e saj të stilit italian në periferinë e LA në Thousand Oaks. Superylli i popit e mori pronën për 7.4 milion dollarë në vitin 2015. Shtëpia 13,200 metra katrorë në 21 hektarë tokë përmban pesë dhoma gjumi, shtatë banjo, një bodrum vere dhe pishina.

Kate Hudson

Vila e Kate Hudson.

Kate Hudson po qëndron në shtëpi në pasurinë e saj të Palisades së Paqësorit,  ku u rrit si fëmijë nga prindërit, Bill Hudson dhe Goldie Haën. 40-vjeçarja e bleu pronën përsëri në 2003 për 5.5 milion dollarë dhe aktualisht e ndan atë me tre fëmijët e saj dhe partnerin Danny Fujikaëa.

Kim Kardashian dhe Kanye West

Vila e Kim Kardashian.

Kim Kardashian dhe Kanye West jetojnë në një rezidencë me tetë dhoma gjumi me katër fëmijët e tyre. Ata e blenë pronën nga vajza e Elvisit Lisa Marie Presley për 20 milion dollarë në gusht 2014. Prona aktualisht përmban një pishinë të madhe drejtkëndore noti dhe fushë basketbolli me madhësi të plotë.

Russell Crowe

Vilae Russell Crowe.

Russel Crowe jeton në një fermë lopë 320 hektarë në Australi. Prona e fituesit të Oskarit prej 20 milion dollarësh në Nana Glen të Veriut të Neë South Ëales ‘u dëmtua gjatë zjarreve që shkatërruan Australinë vitin e kaluar.

Kate Winslet

Vila e Kate Winslet.

Aktorja britanike Kate Winslet jeton në një shtëpi me tetë dhoma gjumi në West Sussex. Fituesja 44 vjeçare e Oskarit bleu shtëpinë me tetë dhoma gjumi në West Sussex në 2013 dhe e ndan atë me burrin e tretë Ned Rocknroll dhe tre fëmijët e saj Mia, Joe dhe Bear.

George Clooney

Vila e George Clooney.

George dhe Amal Clooney janë duke rritur binjakët e tyre në pasuritë e tyre në Angli. Superylli ka një portofol pronash i cili përfshin prona në Hollivud, Manhattan dhe Italinë e goditur nga koronavirus, por vendbanimi i tij kryesor është një shtëpi ëndrrash në fshat anglez.

Fituesi 58-vjeçar i Oskarit bleu shtëpinë me pesë hektarë të vendosur në një ishull privat në lumin Thames për 12 milion milion dollarë në vitin 2014 dhe jeton atje me gruan Amal dhe binjakët e tyre dy vjeçarë Ella dhe Alexander.

Burimi: DailyMail

R.L/Dosja.al

 

Shto Koment