Politike

“Darkë me Frangajn dhe Berishën”, Vangjeli kthehet 10 vite pas, kujton si doqi dorë nga shkrimi i fjalimeve: 100 euro faqja dhe Ritvani erdhi me bllok në dorë (REKORDI)

I pranishëm në emisionin ‘Opinion” ku po dikurohet për tryezën e Reformës Zgjedhore, Vangjeli tha se Opozita ka arhdur në një ditë të zezë që të shkëlqejë Damian Gjiknuri.
Featured image of article: “Darkë me Frangajn dhe Berishën”, Vangjeli kthehet 10 vite pas, kujton si doqi dorë nga shkrimi i fjalimeve: 100 euro faqja dhe Ritvani erdhi me bllok në dorë (REKORDI) Lorenc Vangjeli dhe Blendi Fevziu
Përditësuar:

TIRANË– Analisti Lorenc Vangjeli është shprehur se vendi ynë ka nevojë për një reform kushtetuese. I pranishëm në emisionin ‘Opinion” ku po dikurohet për tryezën e Reformës Zgjedhore, Vangjeli tha se Opozita ka arhdur në një ditë të zezë që të shkëlqejë Damian Gjiknuri.

Kryetari i partisë më të madhe në vend e bën atë që tha Mandi (ka tredhur parlamentin). Të njëjtën gjë ka bërë dje Sali berisha, të njëjtën gjë do të bëjë dhe ai që do të vijë më pas. Gjithë ky dikutim bëhet që ne të korigjojmë tre burra dhe një grua,”– tha Vangjeli teksa shkoi më tej se si duhet të funksionojë sistemi në Shqipëri për t’u mbyllur dyert biznesmenëve që pretendojnë të bëjnë deputetin.

Këtu ndërhyri edhe gazetari Blendi Fevziu, që tha se do të tregonte një gjë të bukur.

Blendi Fevziu: Do bëj një pyetje por do të ma premtosh të më thuash të vërtetën. Jemi tetë burra këtu. Sa rekorde fjalimesh ke arritur?

Lorenc Vangjeli: Kam bërë 14 fjalime në një seancë. Por ishin edhe PD edhe PS.

Blendi Fevziu: Hahhaahah edhe lexon ‘kërpëratën’ atje pastaj

Fitim Zekthi: Jo, se po i pate bërë për këtë parlamentin tani, del keq Lenci.

Lorenc vangjeli: Jojojo…ahahaha jojo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Blendi Fevziu: Mirë që ua bëje por arrije t’i bëje dot tamam se është edhe puna e diksionit…

Lorenc Vangjeli: Më pëlqen pyetja jote por nuk do të të përgjigjesha kurrë nëse s;do ishe protagonistë në ngjarje. Do të ta kujtoj tani. Përpara një séance parlamenti kur diksutohej për hapjen e kutive të votoimi, në muajin mars të vitit 2010 ke qenë për dakrë me doktorin Sali Berisha dhe me Sandër Frangaj. Dhe Berisha si mjeshtër që është të pyet ‘o Blend po çfarë të them ndonjë gjë tjetër’…

Blendi Fevziu: S’e mbaj mend, jo këtë të fjalimeve të tua s’e dija…sa është kosotja për një fajlim

Lorenc Vangjeli: Një second ta mbaroj, janë dy gjëra që më bënim mua ta bëjëa këtë gjë. Së pari miqësia dhe dëshira për t’u tallur

Blendi Fevziu: Ore po ke marrë lekët nuk është tallje

Lorenc Vangjeli: Atëherë ta mbaroj, po në atë Parlament, doktori tha ai që bën fjalime ditën dhe ju tall klubeve natë. Dhe më oas fillova t’u shmangjia se thashë e mori vesh doktori. Mua më pas më erdhi Ritvani me bllok në dorë dhe me 100 euro…

(f.m/dosja.al)

Shto Koment