Bota

Ra në tenxheren që vlonte në ambientet e kopshtit, kuzhinierja me kufje në vesh, vdes 3-vjeçarja indiane

Vajza 3-vjeçare bie në tenxheren që vlon dhe vdes në spital.
Featured image of article: Ra në tenxheren që vlonte në ambientet e kopshtit, kuzhinierja me kufje në vesh, vdes 3-vjeçarja indiane Foto ilustruese.

INDI– Një vajzë tre-vjeçare vdiq pasi ra në një tenxhere të madhe ku ziheshin perimet, për vaktin e mesditës në një shkollë në Mirzarpur të Uttar Pradesh. Familjarët e fëmijës pohuan se kuzhinierja kishte vendosur kufje në vesh, dhe nuk u kushtonte vëmendje fëmijëve që po luanin rrezikshëm afër sobës.

Vajza studionte në shkollë me dy vëllezërit e saj.Familja e fëmijës pretendonte se kuzhinieri nuk e pa për ca kohë që fëmija kishte rënë në tenxhere.

“Kuzhinierja ishte duke folur në telefon. Ajo nuk e kuptoi që fëmija kishte rënë në tenxhere. Kuzhinieri vuri re se çfarë kishte ndodhur vetëm pasi pa fëmijët duke bërtitur, ndërsa përpiqej të ikte nga vendi. Ajo gjithashtu iku në panik”,- një anëtar i familjes i tha vajza.

Vajza u dërgua në një klinikë shëndetësore, ku vdiq gjatë trajtimit. Menjëherë janë marrë masa, dhe drejtori i shkollës është pezulluar. Gjashtë kuzhinierë janë vënë në pranga nga policia.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: ndtv.com

R.L/Dosja.al

 

 

Shto Koment