Kuriozitete

Laguna blu, pamjet spektakolare me ndriçim fluoreshent mbi ujë (FOTO)

Bioluminishenca ësht një reaksion kimik në trupat e disa krijesave mes ujit.
Featured image of article: Laguna blu, pamjet spektakolare me ndriçim fluoreshent mbi ujë (FOTO) Laguna ne ngjyrë blu

Tindalls– Fotografia është ndër sferat më dinamike që përfshijnë në vetvete shumë kreativitet, pasion dhe kulturë. Fotografët përgjithësisht mundohen të shkrepin dhe të ruajnë momentet më unike që nuk mund të gjenden lehtë në kërkimet në internet.

Së fundmi mediat e huaja kanë publikuar disa foto ku një fotograf ka shkrepur momentet më  të veçanta kur planktonët bioluminishentë ndriçojnë një plazh në Zelandën e Re.

Alistair Bain

Alistair Bain ka treguar se fotot janë shkrepur në gjirin Tindalls, duke shtuar se ai atje ka qenë sëbashk me të ëmën e tij, duke i bërë edhe asaj një foto në këto çaste të magjishme.

Laguna ne ngjyrë blu

Bioluminishenca ësht një reaksion kimik në trupat e disa krijesave mes ujit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Dailymail

A.C/Dosja.al

Shto Koment