Kuriozitete

“Pi çdo ditë urinën time dhe fërkoj fytyrën me të”, habit trajneri britanik: Më ka shëruar nga depresioni dhe dukem më i ri (VD)

Trajneri 32-vjeçar, i cili pi një gotë me urinë çdo ditë dhe e fërkon atë në fytyrë si hidratues pretendon se është shëruar nga depresioni i tij dhe e bëri atë të duket vite më i ri.
Featured image of article: “Pi çdo ditë urinën time dhe fërkoj fytyrën me të”, habit trajneri britanik: Më ka shëruar nga depresioni dhe dukem më i ri (VD) Trajneri, Harry Matadeen.

MBRETËRI E BASHKUAR– Disa studime sugjerojnë që pirja e një gote verë të kuqe çdo ditë mund të jetë e mirë për shëndetin tonë, por e keni menduar ndonjëherë të pini një gotë urinë për rininë e përjetshme?

Harry Matadeen, nga Farnborough, Hampshire, pretendon se ndjehet më mirë se kurrë pasi filloi të pijë urinën e tij çdo ditë, dhe madje hidratohej me të, duke e fërkuar rreth fytyrës për t’u dukur më i ri.

Trajneri shëndetësor 32-vjeçar filloi së pari praktikën katër vjet më parë, pasi lexoi për përfitimet e pretenduara të urinës.

Ai tani pi 200ml urinë, e cila mund të jetë disa javë deri në një muaj e ndenjur. Dhe megjithëse luftoi në fillim me shijen, Harry tani e do aromën e urinës së tij të ndenjur. Harry gjithashtu e masazhon atë në lëkurën e tij në mëngjes dhe këmbëngul se është produkti më i mirë kundër plakjes.

Ai thotë se ndjehet më i shëndetshëm, më i lumtur dhe më i zgjuar se kurrë më parë, duke pretenduar se pirja e urinës së ndenjur kuroi depresionin e tij. Harry ka shkruar dy libra mbi fuqinë e terapisë së urinës dhe dëshiron t’i edukojë njerëzit të jenë me mendje të hapur për aftësitë e tij shëruese, duke këmbëngulur që është ilaçi më i fuqishëm në dispozicion.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: DailyMail

R.L/Dosja.al

               

Shto Koment