Showbiz

Tradhti dhe koronavirus, pasaniku britanik me dashnoren në Itali! Rrëfen si gënjeu gruan dhe u infektua me Covid-19 (HISTORIA)

Burri mashtrues merr koronavirusin në udhëtimin sekret në Itali me të dashurën, dhe gruaja e tij e karantinuar nuk ia ka idenë.
Featured image of article: Tradhti dhe koronavirus, pasaniku britanik me dashnoren në Itali! Rrëfen si gënjeu gruan dhe u infektua me Covid-19 (HISTORIA) Foto ilustruese

MBRETËRI E BASHKUAR– Një burrë i martuar është futur në karantinë pasi mori koronavirusin nga tradhtia bashkëshortore me një grua italiane. Në një udhëtim sekret drejt Italisë, britaniku pasanik dhe zyrtar i lartë, gënjeu bashkëshorten, duke i thënë se ishte në një udhëtim të rëndësishëm pune, por ndërkohë ishte arratisur me dashnoren e tij italiane.

Gruaja e tij, e cila nuk dyshon në asnjë moment tek i shoqi, tani është në izolim, pa dijeni se si burri i saj mashtrues u sëmur duke e tradhtuar me një tjetër.

Ai rrëfeu para koordinatorëve të shëndetit publik në veri të Anglisë se si e kapi një “armën vrasëse” (koronavirusin) pas një pushimi të fshehtë jashtë shtetit. Pacienti pa emër, në 30 vjetorin e tij, i tha gruas se ishte larg në një udhëtim pune në Mbretërinë e Bashkuar, dhe ajo nuk ia kishte asnjë ide që ai vizitoi Italinë.

Ai u paraqit në një spital në kthim me simptoma të koronavirusit, dhe testet zbuluan se kishte Covid-19.

Burri, i përshkruar si “me emër të mirë dhe zyrtar i lartë”, u tha mjekëve se lidhja ishte me një grua, por nuk ka pranuar ta thotë emrin e saj. Gruaja e tij tani është izoluar në shtëpinë e tyre të pasur në veri të Anglisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një burim i tha The Sun: “Burri rrëfeu atë që do të kishte ardhur deri në Itali dhe se gruaja e tij nuk ia kishte idenë. Ajo mendon se ai thjesht e mori sëmundjen në udhëtimin e tij të biznesit….Ai është në një panik të verbër, por më shumë për shkeljen e kurorës në vend të shëndetit të tij.”                                           

Italia ka qenë vendi më i goditur nga Evropa nga pandemia koronavirus, me 2,158 vdekje. Më i vjetri ishte 95 dhe dy më të rinjtë ishin 39. Vendi është në bllokim dhe autoritetet italiane kanë këshilluar të mos ketë asnjë udhëtim, për të izoluar përhapjen e Covid-19.

Burimi: The Sun

R.L/Dosja.al

Shto Koment