Bota

Shkoi për pushime në ishullin Koh Phi Phi, turisti britanik preket nga virusi vdekjeprurës në Tajlandë

I riu britanik është në gjendje kritike për jetën në një nga spitalet e Phuket në Tajlandë, ndërsa mjekët kanë raportuar se ai ka marrë infeksionin dhe virusi i ka prekur mushkëritë gjatë pushimeve të tij në ishullin Koh Phi Phi.
Featured image of article: Shkoi për pushime në ishullin Koh Phi Phi, turisti britanik preket nga virusi vdekjeprurës në Tajlandë Ash Shorley në spital

TAJLANDË- Viruset sa vijnë dhe shtohen nëpër botë duke rrezikuar jetën e mijëra njerëzve. Së fundmi një turist britanik është përballur me një virus vdekjeprurës teksa ndodhej në Tajlandë, e tashmë jeta e tij është e rrezikuar.

Sipas mediave të huaja, 32-vjeçari britanik, Ash Shorley dyshohet të jetë prekur nga koronavirusi që është përhapur me ritme shumë të shpejta në Kinë.

Tashmë i riu britanik është në gjendje kritike për jetën në një nga spitalet e Phuket në Tajlandë, ndërsa mjekët kanë raportuar se ai ka marrë infeksionin dhe virusi i ka prekur mushkëritë gjatë pushimeve të tij në ishullin Koh Phi Phi.

Ash Shorley

Sipas mediave të huaja numri i të prekurëve nga virusi “koronavirusi”  është trefishuar,  i ngjashëm me ‘SARS’. Ndërkohë virusi po shpërndahet në shumë vende të botës, ku deri më tani kanë vdekur 3 njerëz.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: thesun

A.C/Dosja.al

Shto Koment