Sport

Pas dënimit të Martinez,Inter duhet të paguajë mijera euro për fajin e… Ibrahimovic

Përveç skualifikimeve të Lautaro Martinez dhe Berni, klubi zikaltër u ndëshkua me gjobë 20 mijë euro për një seri parregullsish gjatë Inter-Cagliari.
Featured image of article: Pas dënimit të Martinez,Inter duhet të paguajë mijera euro për fajin e… Ibrahimovic Zletan Ibrahimovic
Përditësuar:

Një ndër arsyet e gjobës prej 20 mijë eurosh të dhënë nga Gjykata sportive, për skuadrën e Interit, ka të bëjë me koret kundër Zlatan Ibrahimovic.

Përveç skualifikimeve të Lautaro Martinez dhe Berni, klubi zikaltër u ndëshkua me gjobë 20 mijë euro për një seri parregullsish gjatë Inter-Cagliari.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërmjet episodeve ekziston edhe një “kor” fyes kundër një lojtari të një klub tjetër ”. Lojtari në fjalë është Zlatan Ibrahimovic. Kthimi i Suedezit në Milano ka rikthyer urrejtjen, ndërsa derbi po afrohet …

(e.ç.dosja.al)

Shto Koment