Sport

Grabiti farmacinë, tifozi i Romës: Mirupafshim derbi, tani do e shoh ndeshjen në… qeli

Hajduti ka deklaruar në komisariat se ndien keqardhje që nuk do të shkojë në stadium, duke shtuar se këtë derbi do të jetë i detyruar ta shohë nga televizori në qelinë e izolimit.
Featured image of article: Grabiti farmacinë, tifozi i Romës: Mirupafshim derbi, tani do e shoh ndeshjen në… qeli Policia italiane, ilustrim

ROMË– “Mirupafshim derbi”, kështu ju drejtua një tifoz i Romës policisë që e arrestoi në shtëpinë e tij në Pietrala, një hajdut 40 vjeç grabiti një farmaci në Largo Beltramelli.

Personi në fjalë, sipas policisë nuk ishte i ri në vjedhjet që bënte, psai edhe disa herë të tjera ishte arrestuar për këtë motiv.

Në orën 19:00, i armatosur me thikë, hyri në një farmaci dhe duke marrë një shumë prej 1500 eurosh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Hajduti ka deklaruar në komisariat se ndien keqardhje që nuk do të shkojë në stadium, duke shtuar se këtë derbi do të jetë i detyruar ta shohë nga televizori në qelinë e izolimit.

E.Ç/Dosja.al 

Shto Koment