Sport

Policia mësyn në klubin e shqiptarëve, presidenti i klubit dhe djemtë e tij në telashe!

Prania e policisë ka të bëjë me procedurat që janë hapur pas ankesës së paraqitur nga Shoqata e Aksionerëve të vegjël (APA), e formuar nga rreth 600 persona.
Featured image of article: Policia mësyn në klubin e shqiptarëve, presidenti i klubit dhe djemtë e tij në telashe! La Rosaleda Stadium

TIRANË– Problemet nuk kanë të përfunduar për skuadrën e Malagës aty ku aktivizohen dy shqiptarët Keidi Bare dhe Armando Sadiku. Pas shumë problemeve financiare që skuadra ka pasur kohët e fundit tashmë i duhet të merret edhe me organet e Policisë.

Në mëngjesin e së mërkurës në ambientet e selisë së klubit me urdhër të gjykatës Policia ha hyrë për të mbledhur dokumentet dhe provat e nevojshme për dretjimin e klubit nga presidenti Al Thani dhe djemtë e tij, një skandal me karakter ekonomik, kështu e kanë cilësuar mediat në Spanjë.

Prania e policisë ka të bëjë me procedurat që janë hapur pas ankesës së paraqitur nga Shoqata e Aksionerëve të vegjël (APA), e formuar nga rreth 600 persona.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aksionarët ngritën një ankesë vjeshtën e kaluar kundër bordit të drejtorëve – Al Thani dhe tre fëmijëve të tij – pretendimet janë për administrim të padrejtë shpërdorim detyre dhe se burimet e klubit janë përdorur për përfitime vetjake.

E.Ç/Dosja.al

Shto Koment