Sport

Basketbollisti 36-vjeçar mori pjesë në 400 ndeshje dhe fitoi 16 milion dollarë, sot dhunohet rrugëve si i pastrehë

Mediat e huaja kanë publikuar disa video ku basketbollisti Delonte West, ka rrëfyer historinë e trishtë të jetës së tij, se është dhunuar në Uashington.
Featured image of article: Basketbollisti 36-vjeçar mori pjesë në 400 ndeshje dhe fitoi 16 milion dollarë, sot dhunohet rrugëve si i pastrehë Delonte West

AMERIKË- Basketbollisti i njohur Delonte West i cili nga karriera e tij e suksesshme fitoi rreth 16 milion dollarë, sot ka mbetur i pastrehë për shkak të problemeve psikologjike dhe varësisë nga droga.

Ai ka qenë koleg me LeBron James te Cleveland Cavaliers, me të cilin kanë luajtur në të njëjtën skuadër, ku kanë marrë pjesë në mbi 400 ndeshje basketbolli.

Ndërkohë në mediat e huaja kanë publikuar disa video ku basketbollisti Delonte West, ka rrëfyer historinë e trishtë të jetës së tij, se është dhunuar në Uashington.

“Erdhi drejt meje me një armë, unë po ecja në rrugë.”-shprehet ai.

Ndërsa kur e pyesin për më shumë detaje ai përsërit vazhdimisht vetëm një shprehje: Nuk më plas fare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në videon e publikuar ai shihet i shtrirë në mes të rrugës ku ka edhe trafik, ku një burrë tjetër e rreh atë.

Por një grup basketbollistësh të NBA kanë reaguar  menjëherë pas pubikimit të historisë së trishtë të kolegut të tyre,  për ta ndihmuar 36-vjeçarin nga kjo gjendje e rëndë në të cilën ndodhet.

Burimi: clutchpoints

A.C/Dosja.al

Shto Koment