Sport

Trajnerët më “dorëshpuar”, Mourinho është në krye të listës, në top 10 janë katër italianë

Pogba 105 milionë” është maja e ajsbergut. Në top 10, janë katër teknikë italianë: Ancelotti, Allegri, Mancini dhe Ranieri.
Featured image of article: Trajnerët më “dorëshpuar”, Mourinho është në krye të listës, në top 10 janë katër italianë Trajnerët

ITALI-Josè Mourinho është për rekord sa i përket shpenzimeve. Tekniku portugez, i ulur tashmë në stolin e Tottenham, gjatë karrierës së tij të gjatë ka arritur të bëjë presidentët e skuadrave të hapin portofolin, pra një miliard e gjysmë euro.

Pogba (105 milionë” është maja e ajsbergut. Në top 10, janë katër teknikë italianë: Ancelotti, Allegri, Mancini dhe Ranieri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një kuriozitet: për dy nga dhjetë trajnerët në listë,Cristiano Ronaldo ishte blerja më e shtrenjtë. Si për Allegrin i cili vitin e kaluar i cili e kishte portugezin tek Juventus, ashtu edhe për Manuel Pellegrini, i cili iu bashkua Real Madridit në vitin në të cilin CR7 i ishte bashkuar La Ligës.

(e.ç.dosja.al)

Shto Koment