Sport

Gjici heq dorë nga ekipi dhe zbret “në fushë”, takon përzemërsisht lojtarin që u përfol për një largim drejt Belgjikës

Pas kthimit të skuadrës nga Antalia,presidenti i Kukësit, Safet Gjici ka zbritur në fushë ku ka preferuar të bisedojë personalisht me lojtarët.
Featured image of article: Gjici heq dorë nga ekipi dhe zbret “në fushë”, takon përzemërsisht lojtarin që u përfol për një largim drejt Belgjikës
Përditësuar:

KUKËS– Pasi zbriti në fushë,numri një i klubit u interesua personalisht për fazën përgatitore të skuadrës në tokën turke ku zhvilloi edhe dy ndeshje miqësore. Kapiteni Musolli por edhe i rikthyeri Krasniqi ishin dy prej lojrtarëve me të cilët Gjici preferoi të niste bisedën që më pas e zgjeroi edhe me një analizë të shkurtër ku kërkoi impenjim maksimal të lojtarëve gjatë cdo sfide.

Gjici pati e një takim të përzemërt me Kristal Abazaj, lojtarin që u përfol për një largim drejt Belgjikës. Të dy shtrënguan duart, si për të thënë që lojtari do të mbetet lojtar i Kukësit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithashtu mësohet se Safet Gjici, ka befasuar me vendimin e fundit, teksa ka deklaruar se është tërhequr nga strukturat drejtuese të Kukësit, për shkak të angazhimeve të shumta në Bashkinë e qytetit verilindor. Gjici nuk ka zbuluar se kujt do ja besojë drejtimin e ekipit, ndërkohë që preferon të quhet president nderi.

E.Ç/Dosja.al

Shto Koment