Aktualitet

Shqiptari vë në alarm Strasburgun, lyhet me benzinë dhe i vë flakën vetes para Parlamentit Europian

Mediat lokale shkruajnë se shqiptari, ende i paidentifikaur ka lyer veten me benzinë dhe e ka ndezur, ndërkohë që ndodhej përpara godinës së Parlamentit Europian në Strasburg.
Featured image of article: Shqiptari vë në alarm Strasburgun, lyhet me benzinë dhe i vë flakën vetes para Parlamentit Europian Foto Ilustruese
Përditësuar:

FRANCË– Një shqiptar ka vënë në alarm autoritetet lokale të Strasburgut pasi i ka vënë flakën vetes. Mediat lokale shkruajnë se shqiptari, ende i paidentifikaur ka lyer veten me benzinë dhe e ka ndezur, ndërkohë që ndodhej përpara godinës së Parlamentit Europian në Strasburg.

Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme, në orën 16:00, ndërkohë që ende nuk dihen arsyet që mund ta kenë çuar shqiptarin të marrë këtë vendim drastik. Forcat e sigurisë kanë ndërhyrë menjëherë për t’i shpëtuar jetën shqiptarit, dhe ky i fundit ka përfunduar me palgë të mëdha në duar dhe fytyrë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment