Aktualitet

Pasi hëngrën e pinë, shqiptarë e grekë përleshen me thika në tavernë

Ngjarja ka ndodhur në një fshat në zonën e Halikidikisë në Greqi. Sipas raportimeve të medieve fqinje, në sherr janë përfshirë rreth 7-8 persona dhe nga zënka ka mbetur i plagosur me thikë, një grek.
Featured image of article: Pasi hëngrën e pinë, shqiptarë e grekë përleshen me thika në tavernë Foto ilustruese

GREQI- Dy grupe, shqiptarësh dhe grekësh janë përleshur me njëri-tjetrin në mesnatë,pas kishin konsumuar pije dhe darkë në lokal. Ngjarja ka ndodhur në një fshat në zonën e Halikidikisë në Greqi. Sipas raportimeve të medieve fqinje, në sherr janë përfshirë rreth 7-8 persona dhe nga zënka ka mbetur i plagosur me thikë, një grek.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Autori dyshohet se është një shqiptar, ku në ndjekje të të cilit janë vendosur forcat e policisë.Ndërkohë, i plagosuri është dërguar në spital, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën nën kujdesin e mjekëve.

(a.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment