Showbiz

Ed Sheeran këngëtari më i pasur britanik/ Pjesë e listës edhe dy këngëtaret shqiptare, ja ku renditen Rita Ora dhe Dua Lipa

Në këtë listë bën pjesë edhe këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa, e cila renditet në vendin e 11-të.
Featured image of article: Ed Sheeran këngëtari më i pasur britanik/ Pjesë e listës edhe dy këngëtaret shqiptare, ja ku renditen Rita Ora dhe Dua Lipa Dua Lipa dhe Ed Sheeran

LONDËR– Me një pasuri prej  200 milionë paund, Ed Sheeran  është zyrtarisht këngëtari më i pasur në Britaninë e Madhe nën moshën  30 vjeç.

Krahasuar me një vit më parë puria e këngëtarit 29-vjeçar është shtuar me 40 milion dollarë, duke e çuar në total 200 milion paund pasurinëe tij.

Kujtojmë se muaj më prë Sheeran paralajmëroi se do të bëntë një pauzë në karrierënv e tij muzikore për t’u martuar me dashurinë e tij të fëmijërisë Cherry Seaborn.

Pas Sheerna, i dyti në këtë listë renditet Harry Styles, i ndejkur nga Niall Horan në vend të tretë, Louis Tomlison në vendin e pestë ndërsa Liam Payne dhe Zayn Malik përkatësisht në vendin e gjashtë dhe të shtatë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mes shumë të huajve në këtë listë bëjnë pjesë edhe dy këngëtaret shqiptare me famë botëore, Rita Ora dhe Dua Lipa. Nga renditja shihet se Rita zë vendin e nëntë të këngëtarëve më të pasur. Ndërkohë që Dua renditet e  11-ta sëbashku me George Ezra, të cilët kanë nga 16 milion stërlina.

 

Kengetaret e pasur.

 Burimi: TheSun

A.C/Dosja.al

Shto Koment