ArgetimVirale

ME VIDEO/ “Sfida e koronavirusit”, ylli i TikTok ulet dhe lëpin ndenjësen e tualetit me gjuhë, ‘masakrohet’ nga njerëzit në mbarë botën

Në klipin e shkurtër, ajo mund të shihet duke u përkulur para një ulëseje të tualetit të aeroplanit përpara se ta lëpijë atë.
Featured image of article: ME VIDEO/ “Sfida e koronavirusit”, ylli i TikTok ulet dhe lëpin ndenjësen e tualetit me gjuhë, ‘masakrohet’ nga njerëzit në mbarë botën Ylli i TikTok, Ava Louise.

SHBA– Ylli i TikTok, 22-vjeçarja Ava Louise ka shpallur një sfidë të re në TikTok, që për shumë njerëz mund të duket diçka e shpifur dhe e pavend. “Sfida e koronavirusit” është quajtur sfida më  e re, që përfshin lëpirjen me gjuhë të tualetit. Ava ndau një video në TikTok, teksa shfaqen në tualetin e një aeroplani, duke lëpirë wc-në me gjuhë.

Në klipin e shkurtër, ajo mund të shihet duke u përkulur para një ulëseje të tualetit të aeroplanit përpara se ta lëpijë atë.

Videoja, të cilën fillimisht Ava e ndau në Tik Tok dhe më pas në Twitter, provokoi zemërimin e mijëra njerëzve në mbarë botën, të cilët thanë se Ava thjesht kërkonte vëmendje. Videoja e saj mori më shumë se 296.300 shikime në Tëitter deri më tani, ku u kritikua shumë. Duket se videoja u hoq nga TikTok pas polemikave, por është akoma në dispozicion për t’u parë në Twitter.

“Budallallëku në më të mirën e tij”,- ka shkruar një prej ndjekësve në rrjete sociale, pasi ka parë këtë video.

Në një deklaratë, pas përmbajtjes së saj të diskutueshme të videos në Tik Tok, Ava Louise, e cila është shfaqur dy herë te Dr Phil për të diskutuar për famën e saj, duke pranuar se për të është më mirë të vdesësh se të jesh e shëmtuar, tha se video ishte një eksperiment social.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pandemia e koronavirusit ka vrarë më shumë se 6.500 njerëz në të gjithë botën nga më shumë se 170,000 raste, me 2,952 raste të konfirmuara dhe 60 vdekje të raportuara në SHBA. Masat drastike po merren në të gjithë botën për të parandaluar përhapjen e COVID-19.

Pasi Kina arriti të minimizojë përhapjen e Covid-19, vendet e tjera u blinduan nga epidemitë e mëdha, gati 25,000 njerëz e kanë kapur atë në Itali, rreth 14,000 në Iran, 8,000 në Spanjë dhe më shumë se 5.000 në Gjermani dhe Francë. Në SH.B.A., janë raportuar 2,952 raste dhe virusi besohet të ketë vrarë 60 persona. Presidenti Trump e shpalli koronavirusin një urgjencë kombëtare javën e kaluar, duke i lejuar atij të hynte në 50 miliardë dollarë në fonde emergjente dhe të zbulonte testimin e makinës në shitësit me shumicë, përfshirë Walmart, Target dhe CVS.

Burimi: DailyMail

R.L/Dosja.al

Shto Koment