Aktualitet

Me 173 km/h! Makinat luksoze “Fast e Furious” në aksin Sauk-Teg, Policia pezullon 9 leje drejtimi për 3 orë (VIDEO)

Makinat luksoze “Fast e Furious” në aksin Sauk-Teg. Policia pezullon gjatë natës 9 leje drejtimi.
Featured image of article: Me 173 km/h! Makinat luksoze “Fast e Furious” në aksin Sauk-Teg, Policia pezullon 9 leje drejtimi për 3 orë (VIDEO)

Tiranë- Gjatë fundjavës, Policia Rrugore ka shtuar kontrollet për shoferët që nuk zbatojnërregullat e qarkullimit rrugor.  Policia njofton se gjatë natës në segmentin Sauk-Teg në Tiranë pas kontrollit me radar janë konstatuar disa drejtues duke shkelur rregullat e qarkullimit, ku janë pezulluar 9 leje drejtimi për shpejtësi, 140 km/h deri në 173 Km/orë.

Njoftimi i Policisë:

Vijon kontrolli me Radar për të parandaluar shpejtësinë tej normave të lejuara. Për 200 minuta kontroll me radar duke i monitoruar nga mbikalimi, 9 Leje drejtimi të tërhequra dhe dërguar në OASH, për shpejtësi 140 km/h – 173 Km/orë. Shpejtësi ✈gati dy herë më shumë se tabela, rrezik potencial për aksident🚑🚑

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edhe pse kontrollet me radar janë shumëfishuar jo vetëm në Tiranë por në gjithë rrugët nacionale, pavarësisht se në fundjavë kontrollet janë akoma më të shtuara, fushatat sensibilizuese përditë e më shumë, përsëri ka akoma shumë drejtues mjetesh qe abuzojnë duke përdorur makinën si ✈

Mos shpejtoni se në rastin më të mirë Radari dhe Polici Rrugor ju presin, në rastin më të keq ju pret aksidenti. Viti 2020, viti i sigurisë rrugore, të parandalojmë në maksimum aksidentet me pasojë jetën dhe kjo do arrihet me kontributin e të gjithë, ndaj mos fluturo, ndërgjegjësou dhe zbato rregullat e qarkullimi rrugor. #BASHKËPËrSIGURINËRRUGORE

J.V/Dosja.al

Shto Koment