Showbiz

Lista e çmimeve fituese në SAG Awards 2020, ja aktorët triumfues! Robert de Niro vlerësim të veçantë (FOTO)

Robert de Niro vlerësohet me çmimin më të veçantë në "SAG Awards 2020".
Featured image of article: Lista e çmimeve fituese në SAG Awards 2020, ja aktorët triumfues! Robert de Niro vlerësim të veçantë (FOTO) Fituesit e SAG Awards 2020.

SHBA– Mbrëmjen e djeshme është realizuar një ndër eventet më të rëndësishme të vitit, ndarja e çmimeve “SAG”. Emrat kryesorë të këtij viti përfshinin “Bombshell”, i cili udhëhoqi kategoritë e filmit me katër nominime për ansamblin e saj femëror, i ndjekur nga “The Irishman” dhe “Once Upon a Time in Hollywood”. Në anën e televizionit, Amazon mbizotëroi të nominuarit, me zonjën e mrekullueshme Maisel ndërsa u ndoq nga Fleabag.

Gjatë ceremonisë së 26-ë vjetorit, anëtarët e SAG-AFTRA shpërndanë statuja për disa nga emrat më të mëdhenj të Hollivudit, së bashku me një çmim të veçantë për arritjet e jetës, për aktorin Robert De Niro.

LISTA E FITUESVE TË SAG 2020

FOENIX JOAQUIN

Aktori, Foenix Joaquin.

Aktori 45-vjeçar mori në shtëpi çmimin për Performancën e shkëlqyeshme nga një aktor mashkull në një rol kryesor, për portretizimin e tij ikonik në Joker. Gjatë fjalimit të tij për pranimin e çmimeve SAG, ai nderoi gjithashtu “aktorin e tij të preferuar” Heath Ledger, i cili portretizoi Joker në 2008 në “The Dark Knight”.

LAURA DERN

Aktorja Laura Dern.

Aktorja e “Big Little Lies” fitoi çmimin për Performancën e shkëlqyeshme nga një Aktore Femër në një rol mbështetës.

BONG JOON-HO

Aktorët e filmit “The Parasite”.

Song Kang-ho, Lee Sun Gyun, Choi Woo-shik, Park So-dam, Lee Jeong-eun dhe Bong Joon-ho morën në shtëpi çmimin për Performance të shkëlqyeshme nga një kast i arrirë Për filmin “Parazite”.

RENÉE ZELLWEGER

Aktorja, Renee Zellwger.

Aktorja u shfaq në SAG 2020 për të pranuar çmimin për Performancën e shkëlqyeshme nga një Aktore Femër në një Rol Drejtues, për rolin e saj në Judy.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

WILLIAMS MICHELLE

Aktorja, Michelle Williams.

Aktorja mori në shtëpi çmimin për Performancën e shkëlqyeshme nga një Aktore Femër në një Televizion Filmi ose miniseri, për rolin e saj në Fosse.

TONY SHALHOUB

Aktori, Tony Shalhoub.

Aktori mori në shtëpi çmimin për Performancën e shkëlqyeshme nga një Aktor Mashkull në një seri, “Komedi për Zonjën e mrekullueshme Maisel”.

ROBERT DE NIRO

Aktori, Robert de Niro

Aktori irlandez mori sot në shtëpi çmimin e Arritjes së Jetës SAG! 

MERVELOZ. KASTI MAISEL

Aktorët e filmit “The marvelous Mrs Maisel”.

Paratë e “The Marvelous Mrs. Maisel” morën në shtëpi çmimin për Performance të shkëlqyeshme nga një Ansambël në një seri komedish në SAG Awards.

Burimi: I!Online

(R.L/Dosja.al)

Shto Koment