Showbiz

“Merr mend, mos jeto jetë të shfrenuar”, Roza Lati i jep përgjigjen e prerë ndjekëses: Jam ortodokse (FOTO)

Roza Lati ka replikuar me një ndjekëse që e kritikon moderatoren për jetë të shfrenuar.
Featured image of article: “Merr mend, mos jeto jetë të shfrenuar”, Roza Lati i jep përgjigjen e prerë ndjekëses: Jam ortodokse (FOTO) Moderatorja, Roza Lati.

TIRANË– Moderatorja, Roza Lati ka ndarë në rrjete sociale një video ku në sfond shfaqet Kobe Bryant, teksa shkruan bashkëngjitur: “Mirmëngjes…e nisim këtë ditë gri…me fjalët e shenjta të Kobe Bryant…ai nuk është më… kështu që frymëzohemi ne që jemi në këtë tokë me moton e tij.”

 

View this post on Instagram

 

Miremengjes… E nisim kete dite gri… me fjalet e shenjta te @kobebryant…. ai nuk eshte me… keshtu qe te frymzohemi ne qe jemi ne kete toke, me moton e tij. 💔 #ripkobebryant #blackmamba

A post shared by Roza Lati (@roza_lati) on

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al


Por, një ndjekëse, me sa duket besimtare e fesë islame, nuk ka nguruar ta kritikojë Roza Latin të zërë mend dhe të lërë pas jetën e shfrenuar.

“Po të kesh pak mend, merr mësim e jeto jetën normale, jo të shfrenuar. Ndiq urdhrat e Allahut se të gjithë do ikim,”- i shkruan komentuesja Roza Latit.

Komentet.

Menjëherë moderatorja ka vendosur t’i përgjigjet prerë ndjekëses: “Përshëndetje. Unë jam ortodokse, i kam rregullat ndryshe nga ty. Zoti t’rujt!”

Roza Lati prej kohësh nuk replikonte me ndjekësit në rrjete sociale, por ky koment duket se ka merituar një përgjigje nga moderatorja.

R.L/Dosja.al

Shto Koment