Aktualitet

Vrasja e studentes në Rodos/ Dëshmia e oficerit të portit: Vajza i tha se greku ishte më i mirë në shtrat, shqiptari u inatos dhe e goditi në kokë

Në dëshminë e dhënë, Limassol thekson se studentja ka kryer marrëdhënie seksuale në grup me dy të rinjtë dhe se në një moment, ajo i ka thënë shqiptarit se greku ishte më i mirë se ai në krevat.
Featured image of article: Vrasja e studentes në Rodos/ Dëshmia e oficerit të portit: Vajza i tha se greku ishte më i mirë në shtrat, shqiptari u inatos dhe e goditi në kokë Viktima dhe dy të akuzuarit për vrasjen e saj

GREQI- Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja e e studentes greke, Helen Topaloudi. Sipas medieve greke mësohet se në dëshminë e fundit të dhënë nga një punonjës i Autoritet Portual, Chrisne Limassol është zbuluar edhe një anë tjetër e ngjarjes së rëndë. Në dëshminë e dhënë, Limassol thekson se studentja ka kryer marrëdhënie seksuale në grup me dy të rinjtë dhe se në një moment, ajo i ka thënë shqiptarit se greku ishte më i mirë se ai në krevat.

“Të dy kishin bërë seks me të. Atëherë Helen tha që Roditi është më i mirë se i huaji 20-vjeçar. Pastaj i huaji i tërhoqi një thur me grep. Ra të fikët. Kur e rimori vetëdijen, ai u tha atyre se do t’i çonte në polici. Pastaj i pandehuri i huaj kapi një hekur dhe e goditi në kokë. Pastaj më tha që duhej ta përfundonin. Ajo ishte akoma gjallë. Heleni iu lut që ta çonin në spital, por ata e hodhën në shkëmbinj. E dija që ai kishte një motër dhe për shkak se kisha një, e pyeta: “Pse e bëri atë?” “Ishte një punë e madhe,” më tha, “Zoti do të na ndëshkojë,”  tha ai para gjykatës.

Si ndodhi krimi që i mori jetën Elenit?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Eleni ishte e dashura e Aleksandër Lucës, por ky i fundit, sipas mediave greke i kërkoi që të kryente marrëdhënie edhe me shokun e tij. Kur hasën në rezistencën e studentes, të dy djemtë e përdhunuan. Pasi kryen aktin, vajza i kërcënoi se do t’i denonconte në Polici dhe për ta ndaluar ata e qëlluan me shufër hekuri në kokë duke i shkaktuar hemoragji cerebrale. Më pas ata e lidhën dhe e hodhën në det nga një shkëmb 10 metra i lartë. Nga goditjet, studentes greke i ishte këputur edhe veshi i majtë. Policia greke sqaroi se sipas ekspertizës vajza kishte qenë e gjallë kur u hodh në det.

Por jeta e shthurur e shqiptarit nuk nis vetëm me akuzat për 21-vjeçaren. Ai është akuzuar se ka përdhunuar tre vajza të tjera, njëra prej të cilave me aftësi të kufizuara. Pas akuzave të njëpasnjëshme, lajmi vajti edhe në burgun ku mbahej i mbyllur shqiptari, i cili u dhunua nga të burgosurit e tjerë deri sa humbi ndjenjat.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment