Showbiz

Zemra plot! Mamaja e Rita Orës në vijën e parë në luftën kundër COVID-19 në Britaninë e Madhe

VIDEO
E ëma e këngëtares së famshme shqiptare e gatshme për t'i ardhur në ndihmë pacientëve me Covid-19.
Featured image of article: Zemra plot! Mamaja e Rita Orës në vijën e parë në luftën kundër COVID-19 në Britaninë e Madhe Këngëtarja, Rita Ora me të ëmën, Vera Ora.

BRITANI– Nëna e Rita Orës, Vera po rikthehet në vijën e parë të frontit, në luftën ndaj pandemisë së koronavirusit. Profesionistja e kujdesit shëndetësor është një psikiatre dhe një ish-mjeke e përgjithshëm, por zbuloi se do të rikthehet dhe do të jetë e pranishme në qendrat shëndetësore për të përballuar fluksin e pacientëve të prekur nga koronavirusi.

Doktoresha 55-vjeçare,postoi një video ku shpjegonte vendimin e saj për t’u rikthyer ndërsa u kërkoi ndjekësve të saj të rrinin në shtëpi për të ndihmuar në ndalimin e përhapjes së virusit.

“Unë do të kthehem në punë nesër. Unë punoj me pacientë të shëndetit mendor, megjithatë, për shkak të presionit ndaj SHKSH do të shkoj në vijën e parë për të ndihmuar me departamentet e tjera,”– u shpreh e ëma e Rita Orës, Vera Ora.

Ajo shtoi: “Ju lutemi qëndroni në shtëpi dhe ndiqni udhëzimet që të mund t’ju ndihmojnë, që të jeni të sigurt. Ju dua të gjithëve .”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Njoftimi i Verës vjen pasi Kryeministri Boris Johnson nxiti çdo mjek ose infermier që u largua ose u tërhoq në pension në tre vitet e fundit të kthehen për të ndihmuar në trajtimin e COVID-19. Zyrtari Kryesor i Mjekësisë Profesori Chris Whitty paralajmëroi javën e kaluar se spitalet në Londër së shpejti do të jenë nën një presion të fortë.

Burimi:DailyMail

R.L/Dosja.al

Shto Koment