Sport

Rangers fiksohet me shqiptarët, klubi skocez “peshkon” sulmuesin e Kombëtares

Pas dëmtimit të sulmuesit Defoe, tekniku anglez e sheh shqiptarin si profilin më ideal në repartin e avancuar.
Featured image of article: Rangers fiksohet me shqiptarët, klubi skocez “peshkon” sulmuesin e Kombëtares Lojtarët e Kombëtares

SKOCI- Florian Kamberi është nën lupën e ekipit skocez, Rangers. Futbollisti i Kombëtares po kalon një moment të mirë me skuadrën e Hibernian. Sulmuesi 23 vjeçar ka shënuar 8 gola deri më tani dhe ekipi drejtuar nga Steven Gerrard kërkon shërbimet e shqiptarit në formën e huazimit.

Florian Kamberi

Pas dëmtimit të sulmuesit Defoe, tekniku anglez e sheh shqiptarin si profilin më ideal në repartin e avancuar. Kujtojmë që pjesë e Rangers ka qenë edhe Eros Grezda, i cili nuk arriti të bindte, duke u larguar nga trajneri Steven Gerrard.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(e.ç/ dosja.al)

Shto Koment