Rajoni

Qeveria e Kosovës shfuqizon vendimin për përfitimet e zyrtarëve edhe pas mandatit

Kurti ka deklaruar se vendimi i qeverive paraprake duhet që të shfuqizohet për arsye se momentalisht ka pasoja të mëdha nga numri i madh i ministrave dhe zëvendësministrave.
Featured image of article: Qeveria e Kosovës shfuqizon vendimin për përfitimet e zyrtarëve edhe pas mandatit Qeveria e Kosovës

KOSOVË- Qeveria e Kosovës ka votuar për të shfuqizuar vendimin për përfitimet e zyrtarëve edhe pas përfundimit të mandatit.

Kryeministri i ri Albin Kurti ka deklaruar se vendimi i qeverive paraprake duhet që të shfuqizohet për arsye se momentalisht ka pasoja të mëdha nga numri i madh i ministrave dhe zëvendësministrave, raporton Gazeta Express.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Të  shfuqizohet vendimi për përfitimet e zyrtarëve pas mbarimit të mandateve të tyre. Kemi pasoja të mëdha posaçërisht nga numri i madh i ministrave dhe zëvendësministrave nga qeveria e kaluar”, u shpreh Kurti.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment