Kuriozitete

Kinezët veshin me maska dhe kostume plastike kafshët shtëpiake, për të shmangur koronavirusin (FOTO)

Blogerja, e cila ka më shumë se 2.6 milion fansa në Weibo, pohoi se fotografitë i janë dërguar asaj nga  ndjekësit e  saj, por nuk dihet ende se në ç’vend të Kinës janë shkrepur.

KINË– Këto foto  i janë dërguar një blogereje në Kinë pasi shumë kinezë kanë nxjerrë me këto veshje  kafshët e tyre.

Më pas fotot u bënë virale, për të treguar më shumë kujdesin ndaj kafshëve edhe në këtë kohë  rreziku. Blogerja, e cila ka më shumë se 2.6 milion fansa në Weibo, pohoi se fotografitë i janë dërguar  nga  ndjekësit e  saj, por nuk dihet ende se në ç’vend të Kinës janë shkrepur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A.C/Dosja.al

 

Shto Koment